دانلود کتاب محمدرضا پهلوی،آخرین شاهنشاه ۱۹۱۹-۱۹۸۰ نوشته دکتر هوشنگ نهاوندی و ایو بوماتی

درباره کتاب :

 دکترنهاوندی و دکتر ایو بوماتی پس از کتاب قطور”شاه عباس” اکنون به تاریخ معاصرایران و در واقع به کالبد شکافی “انقلاب” اسلامی ایران و نقش عوامل داخلی، خارجی و به ویژه سیاست های اعمال شده از سوی پادشاه وقت ایران و دولت های پی در پی سال‌های دهه آخر سلطنت محمد رضا شاه پرداخته اند.
شاید بتوان گفت به سبب بیش از پنج دهه حضور دکترهوشنگ نهاوندی در مصادر مختلف امور اداری، دانشگاهی و سیاسی دوران پادشاهی پهلوی دوم، کتاب حاضر را، نگاهی همراه با تلخکامی از درون به نارسائی های دستگاه حکومتی وقت ایران و به ویژه “دخالت های دولت های بیگانه” به امور داخلی این کشور دانست. دکتر نهاوندی در کتاب های متعددی که در دوران اقامت مجدد در فرانسه تالیف و تدوین نموده، بر این اعتقاد پای فشرده است که آنچه که “نا رسائی های داخلی حکومت در آن دوران” نامیده می شود بدون دشواری چندانی قابل حل و فصل بود و مالاً اجتناب از آنچه که انقلاب نامیده شد ممکن بود، ولی سیاست های بین المللی، و احتمالاً کوتاهی پادشاه در رفع و رجوع قاطعانه آنها، روند اصلاح امور را تا وقوع رویداد های ۵۷ متوقف ساخت و اوضاع به سوی شکست برنامه های نوسازی و بازسازی ایران حرکت کرد.
دکتر نهاوندی و دکتر ایو بوماتی در سال های اخیر طی سه کتاب از سه پادشاه نام آور ایران از صفویه تا پایان دوران سلطنت در ایران پرداخته اند که عبارتند از شاه عباس، نادرشاه و محمد رضا شاه پهلوی. هنوز کتاب سرنوشت و سرگذشت نادرشاه به چاپ نرسیده است، ولی کتاب سوم یعنی سرنوشت و سرگذشت ایران و محمد رضا شاه هم اکنون در دسترس ایرانیان و فرانسویان قرار دارد.منبع : fa.rfi.frدیدگاه کاربران
 • gholi 12 مه 2019 / 11:27

  آیا متن کتاب فارسی است؟

  • bookman 12 مه 2019 / 19:24

   درود بر شما
   بله
   فارسی هست

 • حبیب 24 مه 2019 / 22:24

  اگر به حقوق قانونی نویسندگان لطمه ایی وارد نشود .با توجه به پیشرفت دانش علم کامپیوتری دنلود مطالب مفیی

 • حبیب 24 مه 2019 / 22:26

  اگر به حقوق قانونی نویسندگان لطمه ایی وارد نشود .با توجه به پیشرفت دانش علم کامپیوتری دنلود مطالب مفید برای اشخاص آگاه .دانستن ایرادی ندارد .

 • gholi 25 مه 2019 / 14:14

  تشکر. کتاب خوبیه. از دیگر آثار این نویسنده مثل کتابهای ” آخرین روزهای پایان سلطنت و درگذشت شاه ” و ” خمینی در فرانسه ” را هم اگر دارید بزارید، لطفاً.

 • جاوید شاه 27 آگوست 2019 / 18:41

  به کوری چشم هرکسی که ضد نظام شاهنشاهی هست الخصوص خاندان پهلوی باز دوباره پهلوی رو برمیگردونیم به ایران تا چسم همگیشون کور بشه که دیگه نگن آخرین شاهنشاه

 • علی 23 دسامبر 2019 / 01:21

  با تشکر از زحماتتون
  کتاب (آخرین روزها – پایان سلطنت و درگذشت شاه) از آقای نهاوندی رو اگر براتون مقدور بود بذارین. متشکر

 • Forozan 30 دسامبر 2019 / 10:53

  سلام
  بابت این کار ارزشمند تون ممنون . فقط یک نکته
  یا کتاب نگذارید یا اگه ارائه میدید کتاب رو کامل قرار بدید . این خیلی زشته که از صفحه ۱۵۳ یک دفعه میره صفحه ۱۵۶!!! و این موضوع چندبار تکرار شده

  • bookman 30 دسامبر 2019 / 20:40

   درود و سپاس از همراهی شما
   دوست عزیزم بابت این مساله متاسفم !
   این مشکل از سمت ما نیست ولی در این دست کارها امکان اشتباه ناخواسته بسیار زیاده … چک کردم درست فرمودید یه برگه جا افتاده … که ممکنه یا از اسکن جا افتاده باشه و یا موقع تبدیل کردن بین عکسها جا افتاده باشه ولی هیچ چیزی از ارزش کتاب کم نمیکنه اون یه برگه .
   به هر حال
   سپاس از اطلاع رسانیتون

 • Forozan 4 ژانویه 2020 / 15:19

  از پاسخ شما و پیگیری که در مورد کتاب انجام دادید بسیار سپاسگزارم. البته اون یک برگه ( به فرموده شما)‌ و به نظر من چندین برگه ( چون این مورد چندبار تکرار شده در همین کتاب) از ارزش کتاب و حتی ارزش کار شما به هیچ عنوان کم نمیکنه بلکه همونطور که قبلا هم گفتم این کار شما بسیار ارزشمند است. چون این کتاب مقطعی از تاریخ رو که بسیار مهم هم هست روایت میکنه خوانندگان کتاب از جمله خودم دوست داریم که بطور کامل از آن بهرمند شویم.
  با تشکر از زحمات شما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان