دانلود کتاب فرقه های اسلامی نوشته پروفسور مادلونگ در بوکیها

درباره نویسنده : اسلام‌شناس‌ برجسته‌ آلمانى . پروفسور ویلفردمادلونگ‌ ( Wilferd Madelun ) در ۲۶ دسامبر ۱۹۳۰ میلادى (مطابق‌ ۵ دى ۱۳۰۹شمسى‌) در شهر اشتوتگارت‌ آلمان‌ متولد شد و پس‌ از گذراندن‌ تحصیلات‌ مقدماتى و متوسطه‌ به‌دانشگاه‌ قاهره‌ رفت‌ و از آنجا در سال‌ ۱۹۵۳ به‌ اخذ لیسانس‌ در تاریخ‌ و ادبیات‌ اسلامی نائل‌ گشت‌. وى‌سپس‌ به‌ تحصیلات‌ عالى در موطن‌ خود ادامه‌ داد و در سال‌ ۱۹۵۷ از دانشگاه‌ هامبورگ‌ ( Hamburg )درجه‌ دکترى در مطالعات‌ اسلامى دریافت‌ کرد. مادلونگ‌ رساله‌ دکترى خود را تحت‌ نظر اسلام‌شناسان‌مشهور آلمانى یعنی اشتروتمان‌ ( R. Strothmann ) و اشپولر ( B. Spuler ) به‌ پایان‌ رسانید.

[note color=”#fae489″]مادلونگ‌ سه‌ سال‌ (۱۹۵۸ـ۱۹۶۰) وابسته‌ فرهنگى سفارت‌ آلمان‌ غربى در بغداد بود و سپس‌ زندگى‌علمى خود را در زمینه‌ اسلام‌شناسى به‌ شرح‌ زیر دنبال‌ کرد:

۱۹۶۳: استادیار مطالعات‌ اسلامى در دانشگاه‌ تگزاس‌ در اوستین‌ ( Austin ).

۱۹۶۴ـ۱۹۶۹: استادیار و دانشیار مطالعات‌ اسلامى در دانشگاه‌ شیکاگو ( Chicago ).

۱۹۶۹ـ۱۹۷۸: استاد اسلام‌شناسی در دانشگاه‌ شیکاگو.

۱۹۷۸ـ۱۹۹۸: استاد کرسى Laudian درعربى و مطالعات‌ اسلامى در دانشگاه‌ آکسفورد.

درخور ذکر است‌ که‌ کرسى Laudian عالى‌ترین‌ کرسى اسلام‌شناسى در انگلستان‌ و یکى از مهم‌ترین‌کرسى‌ها از نوع‌ خود در جهان‌ است‌. تدریس‌ عربى در سطح‌ عالى نیز جزو شرایط‌ این‌ کرسى است‌.

مادلونگ‌ به‌ عنوان‌ استاد مدعو در دانشگاه‌ کلمبیا و بسیارى دیگر از دانشگاه‌هاى امریکا و اروپاتدریس‌ کرده‌ است‌. وى عضو تعداد زیادى از مجامع‌ بین‌المللی اسلام‌شناسى است‌ و مرتباً در مجامع‌ وکنفرانس‌هاى بین‌المللی شرکت‌ مى‌کند.

مادلونگ‌ یکى از برجسته‌ترین‌ اسلام‌شناسان‌ معاصر به‌شمار مى‌آید و بخصوص‌ در زمینه‌های تفکراسلامى و فرق‌ و مذاهب‌ اسلامى تحقیقات‌ مذهبى انجام‌ داده‌ است‌.

شمارى از پژوهش‌های وى به‌ زبان‌ فارسى نیز ترجمه‌ شده‌ که‌ اینک‌ براى آگاهی خوانندگان‌ محترم‌ ازآنها یاد مى‌شود.

[/note]

[note color=”#fad589″]هموندان توجه داشته باشند که مجموعه ای در ۵ دی وی دی متشکل از انواع کتابهای نایاب و کمیاب و رمان و داستان و آموزشی علمی و فسلفی وکتابهای صوتی  … در حال آماده شدن میباشد و در مرحله ی دسته بندی کلی میباشد .

دوستانی که مایل به دریافت این مجموعه بی نظیر میباشند میتواند یک ایمیل با عنوان ” خرید مجموعه ” برای ما ارسال کرده تا در اسرع وقت توضیحات براس  ایشان ارسال شود .

ایمیل جهت مکاتبه : bookiha.ir@gmail.com[/note]

[checklist]

[/checklist]

 

دیدگاه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *