دانلود کتاب طبقات واقدی نوشته ابوعبدالله محمد بن سعد بن منیع کاتب واقدی در بوکیها(۸جلد-متن کامل)

درباره نویسنده : ابوعبدالله محمد بن سعد بن منیع (۱۶۸-۲۳۰ ق / ۷۸۴-۸۴۵ م) مورخ و سیره‌نویس مشهور اهل بغداد. او کاتب و منشی واقدی یکی دیگر از سیره‌نویسان نخستین بود. ابن سعد در ۸۴۵ میلادی در بغداد درگذشت.

تألیف مفصل و کم نظیر ابن سعد، کتاب «الطبقات الکبیر» است. این کتاب با سیرهٔ پیامبر اسلام آغاز می‌شود و با شرح احوال صحابه، عالمان مدینه و دیگر شهرهای حجاز، شام و مصر، کوفه، بصره، بغداد و برخی دیگر از مراکز علمی آن روزگار ادامه می‌یابد. طبقات را می‌توان گنجینه‌ای در نسب‌شناسی عرب پیش از اسلام دانست. این کتاب تحت سرپرستی ادوارد زاخائو با همکاری جمعی از خاورشناسان بین سالهای ۱۹۰۴ تا ۱۹۱۸ در ۸ مجلد در لایدن منتشر شد، و بار دیگر در بیروت براساس همان نسخه در سال‌های ۱۹۵۷- ۱۹۶۰ به چاپ رسید.

توضیحات کتاب : ای‍ن‌ ک‍ت‍اب‌ ب‍ه‌ “ال‍طب‍ق‍ات‌ ال‍ک‍ب‍ری‌” و”ال‍طب‍ق‍ات‌ ال‍ص‍ح‍اب‍ه‌ و ال‍ت‍اب‍ع‍ی‍ن‌” ن‍ی‍ز م‍ش‍ه‍ور اس‍ت‌.

جلد ۱: س‍ی‍ره‌ ش‍ری‍ف‌ ن‍ب‍وی‌.-
جلد ۲ : غ‍زوه‌ه‍ا و س‍ری‍ه‌ه‍ای‌ پ‍ی‍ام‍ب‍ر(ص‌)؛ ب‍ی‍م‍اری‌، رح‍ل‍ت‌، خ‍اک‍س‍پ‍اری‌ رس‍ول‌ خ‍دا(ص‌) و ….
جلد ۳ : م‍ه‍اج‍ری‍ن‌ در ج‍ن‍گ‌ ب‍در.
جلد ۴: ان‍ص‍ار در ج‍ن‍گ‌ ب‍در و م‍س‍ل‍م‍ان‍ان‌ ق‍دی‍م‌ از م‍ه‍اج‍ر و ان‍ص‍ار ک‍ه‌ در ج‍ن‍گ‌ ب‍در ن‍ب‍وده‌ان‍د.
جلد ۵ : ح‍س‍ن‌ و ح‍س‍ی‍ن‌ب‍ن‌ ع‍ل‍ی‌(ع‌) و طب‍ق‍ه‌ اول‌ و دوم‌ از ت‍اب‍ع‍ان‌ اه‍ل‌ م‍دی‍ن‍ه‌.
جلد ۶ : ت‍اب‍ع‍ان‌ و ی‍اران‌ ح‍ض‍رت‌ خ‍ت‍م‍ی‌ م‍رت‍ب‍ت‌.
جلد ۷ : م‍ح‍دث‍ان‌ ب‍ص‍ره‌ و واس‍ط و….
جلد ۸ : چ‍گ‍ون‍گ‍ی‌ و ش‍رط ه‍ای‍ی‌ ک‍ه‌ ح‍ض‍رت‌ خ‍ت‍م‍ی‌ م‍رت‍ب‍ت‌ ب‍ا آن‌ ب‍ا زن‍ان‌ ب‍ی‍ع‍ت‌ ف‍رم‍ود.

بدلیل مشکل کپی رایت دانلود این کتاب میسر نمی باشد

 

دیدگاه ها

 1. ناصر

  بسیار متشکر وممنون از زحمات شما .همواره شاد وپیروز باشید.

  1. نویسنده
   پست
 2. moajel

  خسته نباشید ولی حیف که از کتاب های موریس مترلینگ درسایت شما نیست

  1. نویسنده
   پست
  1. نویسنده
   پست
 3. حسین پورجمشید

  سلام خسته نباشیدبنابه رشته تحصیلی کم وبیش با اثاروکتب تاریخی ارائه شده اشنایی دارم.اما سئوال: ازدکترشریعتی چندکتاب باعنوان تاریخ منتشرشده مثل تاریخ اسلام تاریخ ادیان شناخت ادیان که بجای برسی تاریخی بیشتر به شعاردادن وبطورکلی کتابهایی احساسی وهیجانی برای تحریک جوانان ودانشجویان برای گرایش به مکتب فکری خود میباشد.به کتابی تاریخی گفته می شود که تا اندازه ای نویسنده حالت بی طرفی داشته باشد. اگراین نظرشخصی دارای ایراد است لطفن راهنمایی فرمایید.

  1. نویسنده
   پست
   bookman

   با سلام

   دوست عزیز تاریخ دقیقا از اسمش پیداست که به مجموعه رویدادهایی که در گذشته انجام شده و آثاری باقیی گذاشته تارییخ مییگن … حالا هر چیزی که بوده باشه …
   کتابهای تاریخی و نسخ معتبر هم واقعا فکر نمیکنم بتونیید پییدا کنیید چون هر نویسنده به هر حال بر اساس طیف و گشتره ی فکر و دوران خودش تارییخ رو به رشته تحرییر در میاره و در ۹۹.۹ مواقع دارای هدف و سوی خاصی هست که گاهی مششهود و گاهی در خفا هست .

 4. حسین

  باسلام درصورت امکان کتابهایی که نیروهای چپ درمورد تاریخ ایران واسلام نوشتند درسایت قراردهیدتاخوانندگان بااگاهی ودانش بیشتری درموردرویدادهای تاریخی تجزیه وتحلیل کنند.لازم به یاداوری است که نه تنها درایران بلکه درجهان چپی وجودنداردکه کسی حساسیت نشان دهد. سپاس فراوان

  1. نویسنده
   پست
 5. عبدالله سجادیان

  باسلام، مدتها است که بیشتر کتابهایی که شما، وبسیار دیگرازسایت های مشابه، با برچسب “دانلود…..” در سایت قرارداده اید قابل دانلود نیستند. اگر به هرعلت (مثلا کپی رایت که به ندرت درخود سایت به آن اشاره میشود) قابلیت دانلود ازدست رفته لطف کرده برچسب های متعدد “دانلود جلد اول” “دانلود جلد دوم” راازبرچسبها حذف فرمایید.
  البته اگر به ترتیبی که من نمیدانم ازادعای دانلود خلاف واقع به ترتیبی درآمدی حاصل میفرمایید این پست رانادیده بگیرید.
  بااحترام، عبدالله سجادیان، EP2FM

  1. نویسنده
   پست
   bookman

   درود بر شما
   دوست عزیزم متاسفانه بدلیل مشکل کپی رایت تعدادی از کتابها به اجبار از سایت حذف شده ( لینک دانلود ) از سایت برداشته شده و پیغامی نیز در پست قرار گرفته است … که البته بسیار بسیار اندک است نسبت به حجم مطالب سایت و بیشتر کتابهای خیلی جدید و انهایی که در حال حاضر تجدید چاپ می شوند در این دسته قرار میگیرند . متاسفقانه امکان حذف کامل پست نیست که دلیلش در این بحث نمی گنجد و نکته دیگر اینکه ما برای خدماتی که ارایه میدیم هیچ هزینه ای از هیچ شخصی دریافت نمیکنییم و شما به راحتی میتوانید به رایگان از کتنابهایی که در سایت قرار گرفته استفاده نمایید .
   برقرار باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *